понеділок, 2 листопада 2015 р.

Про ЗНО - 2016

Наказом Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015  №923 «Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.09.2015 за №1152/27597, із змінами, внесеними наказом від 13.10.2015 №1078 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 14 вересня 2015 р. №923», визначено формат проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році (далі – ЗНО-2016).

·         ЗНО – 2016 відбудеться з 05 травня до 10 липня;
·         Перелік навчальних предметів, з яких особи, що виявили бажання вступати до вузів України у 2016 році зможуть пройти ЗНО залишився незмінним: українська мова та література, математика, історія України, хімія, фізика, біологія, географія, російська мова та іноземні мови (англійська, німецька, іспанська, французька);
·         Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір учня) зараховуються як результати за державної підсумкової атестації для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року;
·         Кожен зареєстрований учасник зможе пройти тестування не більше, ніж із чотирьох предметів із переліку;
·         Тестування з української мови і літератури є обов’язковим для усіх майбутніх абітурієнтів, які бажають вступити до вищого навчального закладу в Україні;
З метою підготовки до проходження зовнішнього оцінювання, визначення свого рівня знань з предмета, майбутнім абітурієнтам пропонуємо пройти безкоштовне  тренувальне онлайн тестування http://lvtest.org.ua.
Додаткова інформація:
www.testportal.com.ua – cайт УЦОЯО,
(044) 486-09-62 –  телефон інформаційної підтримки УЦОЯО
Діяльність – це єдиний шлях, що веде до знань.
Бажаємо успіхів усім абітурієнтам


Карпатськими шляхами Івана Франка

31 жовтня 2015 року група учнів Розворянської ЗОШ І-ІІ ст. та Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст.  побували на батьківщині великого Каменяра – Івана Яковича Франка – в селі Нагуєвичі, що розкинулось в передгір’ї Карпат між мальовничих пагорбів і лісів. У цьому селі є два музеї Івана Франка. Спочатку ми завітали у садибу батьків великого Каменяра. Там учні побачили оселю, де зростав поет, кузню батька, великий сад з вуликами. Дітям було дуже цікаво оглядати це подвір’я та будиночок з солом’яною стріхою, дитячу колиску, старовинні меблі. Через дорогу навпроти в двоповерховій будівлі знаходиться музей Івана Франка. Тут зібрані видання творів Івана Яковича Франка. фотографії, документи, живопис, предмети побуту.
Згодом ми прогулялися стежками великого поета. Це дуже цікаве місце. На дерев’яних воротах, при вході, вирізьблено назву «Державний історико-культурний заповідник Нагуєвичі». Гуляючи лісом школярі бачили різні дерев’яні фігури, на яких були вирізьблені уривки з творів, віршів поета. Блукаючи стежками, ми потрапили на дитячий майданчик з гойдалками та дерев’яними фігурами з казок Івана Франка. Тут можна зустріти лиса, барана, кота та ведмедя.
Далі прямуємо до Дрогобича. Це місто відоме ще з ХІ ст. як давній центр солеваріння. Тут  оглядаємо пам'ятник Юрію Дрогобичу, першому доктору медицини у Центральній Європі, костел Св. Варфоломія , дерев'яні храми 15-16 ст.: св. Юрія та Воздвиження Чесного Хреста з унікальними настінними розписами.. 
Екскурсія завершилась смачним обідом, після якого всі відвідали зоопарк в селі Меденичі. Поїздка була дуже цікавою та повною приємних вражень.

                                             Класний керівник Наталія Вовк







неділя, 11 січня 2015 р.

Виховний захід "Зимові традиції в Україні"

          Ось і розпочався календар зимових свят. Українські народні свята та обряди –одне з найдорожчих національних надбань. Впродовж віків народний календар складався на грунті язичницьких та християнських вірувань.У багатьох прикметах, прислів’ях, приказках, піснях та іграх втілилися досвід і мудрість, духовне багатство українського народу.
Ознайомитися із особливостями організації і проведення свят зимового циклу учням 5-А класу Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст., допоміг виховний захід «Зимові традиції в Україні».
          Метою проведення заходу у нашому класі було – максимально наблизити свято до українських традицій, торкаючись сучасних подій. Таким чином, діти мали змогу зрозуміти, що будь-яке свято символізує собою не лише піднесений настрій та забавляння. Це також можливість для кожного з нас, хоч на мить, згадати про тих, хто не має змоги зараз сидіти за святковим столом, та про тих, хто вже ніколи за нього не сяде.
Учні здійснили мандрівку зимовими місцями, відтворюючи деякі українські народні свята та обряди. Присутні зуміли відчути красу і щирість зимових свят, пройнятись глибоким почуттям любові та сердечної доброти. Кожен із щемом у серці зрозумів : ось-ось завітає в гості ялинка, Святий Миколай дарунок під подушку покладе... Звучали колядки, вірші, вінчування, інсценізація, де учні вміло зіграли свої ролі.
Свято вдалося. Це було видно по радісних обличчях наших дітей та гостей. Класний керівник Вовк Н.П. подякувала усім учасникам, музичному керівнику Вірі Остапів, привітала усіх присутніх з наближенням Нового року та Різдвяних свят
.


                                                                                        Наталія Вовк