пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Вшанування 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка



        10 березня  2017 року в Глинянській ЗОШ І-ІІІ ст. з нагоди вшанування 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка відбувся флешмоб - читання його поезії. Зібравшись разом, учні 7-8 класів та вчителі читали поезії Кобзаря. Піднесений настрій, мелодійні пісні, вишиті рушнички, вишиванки, квіти були поряд із великим словом Тараса. Час не владний над поезією Великого Кобзаря. Вона ніколи не старіє. Учасники флешмобу показали не лише свої знання текстів віршів, а й вміння відчувати кожне поетове слово, що є доказом того, що всі люблять і шанують творчість Т.Г.Шевченка.

        






На завершення  флешмобу надзвичайно  піднесено прозвучав  «ЗАПОВІТ» у виконанні учнівського хору  під керівництвом Остапів В.Б.

четвер, 2 березня 2017 р.

ДПА 2017



Як відбуватиметься ДПА школярів у 2017 році?
Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про ДПА, що затверджено наказом МОН у 2014 році. На цей час ніяких змін не передбачається», - розповів Юрій Кононенко.
Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, ІІ ступеня (основна школа) - 1 червня, а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня. Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І - ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика.
«Для випускників тих закладів, де навчання відбувається мовою національних меншин або вивчається одна з мов національної меншини, випускники можуть пройти державну підсумкову атестацію з мови національної меншини за рішенням педагогічної ради навчального закладу та з урахуванням побажань батьків», - додав директор департаменту МОН України.
При цьому Кононенко зауважив, що у початковій школі державна підсумкова атестація - це звичайна контрольна робота, яка проводиться для того, щоб оцінити рівень навчальних досягнень дітей.
«Діти не повинні відчувати дискомфорт та отримувати стрес від участі в державній підсумковій атестації, треба їх налаштовувати на звичайну роботу», - пояснив він.
У навчальних закладах II ступеня, як і минулого року, випускники обов’язково складатимуть ДПА з української мови та математики, а також ще з одного предмета, який буде обирати педагогічна рада школи. Це може бути один із предметів з такого переліку: зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова національної меншини для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням такої мови та інтегрований курс літератури.
Державна підсумкова атестація випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл ІІІ ступеня) розпочнеться з 23 травня і буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. ДПА у формі ЗНО випускники шкіл складатимуть з трьох предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором.
Окрім того, у навчальному закладі для випускників ЗНЗ з навчанням або вивченням мов національних меншин, може бути проведена державна підсумкова атестація з мови національної меншини за бажанням самого випускника.

середа, 1 березня 2017 р.

Основне про ЗНО



У 2017 році для вступу до вищих навчальних закладів особи подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 і 2017 років.
Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики
• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• російської мови
• французької мови
Детальна інформація про програми зовнішнього незалежного оцінювання, на основі яких укладатимуться завдання з цих предметів, характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань розміщена в розділі «Предмети ЗНО».
Переклад завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання
Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.
Встановлення «порогового бала»
Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в наказі Українського центру оцінювання якості освіти від 24.05.2016 р. №99 «Про затвердження методики переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за виконання завдань сертифікаційної роботи, у рейтингові оцінки (за шкалою 100-200 балів).

Усний журнал, присвячений вшануванню пам'яті геніальної доньки українського народу, письменниці, громадського і культурного діяча Лесі Українки


                                                                                                                              Є люди, як свічки,-

згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки,-
горять і світять все життя
Зіркою такої величини для всіх українців є поетеса Леся Українка. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу ця людина. З не такої вже й далекої минувшини, проте вже мовби крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий.
24 лютого 2017 року у Глинянській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся усний журнал, присвячений вшануванню пам'яті геніальної доньки українського народу, письменниці, громадського і культурного діяча Лесі Українки, який підготували учні 7-А класу (класний керівник Вовк Н.П). Учні школи перегортали сторінки життєвого і творчого шляху. Спадщина Лесі Українки належить всесвітній скарбниці художнього слова, її творчість неможливо оцінити належним чином, настільки багатогранним є її талант поета-лірика.
Школярі майстерно декламували поезії поетеси напам'ять. У своїх виступах вони підкреслили, що Леся Українка була неперевершеним поетом-борцем, ніжною, але, водночас, сильною духом, пройнятою прометеївським вогнем любові до людей. Твори видатної українки завжди будуть тривожити душі, будити розум, надихатимуть на благородні вчинки, а краса її мистецького слова буде вражати читачів навіть через багато-багато років.
Також учні переглянули виставку літератури творчості Лесі Українки “Я маю в серці те, що не вмирає”




Надзвичайно актуальна тема: Безпека в Інтернеті



Інтернет - це електронна модель нашого суспільства. Тут є все: від розумного і прекрасного до жахливого і зрадливого. Уся ця віртуальна реальність постійно вдосконалюється і прибирає нових витончених форм, приваблює і манить, а часом і просто задурманює мозок.

По нашій школі пролетіла звістка, що деякі учні долучаються  в соцмережі ВК до небезпечної за своїми наслідками гри з назвами "Синій кит", "Розбуди мене о 4.20", "Тихий будинок".
То що ж це за така гра?
Я  прочитала інформацію з першоджерел за посиланнями: